Вчера сутринта – около 07:02 часа в Първо районно управление – Русе, чрез телефон 112, е съобщено за срязани гуми на два паркирани автомобила на ул. „Цар Самуил“ в Русе. На място мъж е обяснил, че негов служите е паркирал там двете превозни средства и за периода между 19 и 22 юни неизвестен извършител е повредил общо четири автомобилни гуми на возилата.
При извършения оглед е констатирано, че всяка от повредените гуми има прорез с дължина приблизително 2,5 сантиметра. Размерът на причинените материални щети е в процес на уточняване. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 216, ал. 1 от НК. Работата по установяване на автора на престъпното посегателство продължава.






