Огромна трагедия потресе борческото общество в България. Днес се е самоубила състезателката на ЦСКА Жанет Немет. Тя е скочила от балкона на апартамента, където е живяла, от 11-ия етаж.
Жанет беше на 32 навършени години, родена в Унгария. Има сребърен и бронзов медал от Европейски първенства. Само преди дни направи трансфер в ЦСКА и стана шампионка на България. Кариерата й се развиваше прекрасно, но вместо да печели медали за България, вече не е на този свят…
Разследва се дали спортни, лични или други фактори са имали отношение към трагедията.
Очаква се коментар от БФ Борба за случилото се и дали някой от ръководството на федерацията е имал разговор с Жанет Немет в последните дни.
Новият клуб на Намет – ЦСКА, изразил готовност да плати таксата от 10 000 швейцарски франка, за да може тя да се бори за България на международни състезания. Така че, била е спокойна поне по отношение на финансиране.
Но въпросът е казвал ли й е някой, че няма да получи картотека, че няма да се разчита на нея? И свързано ли е това с преминаването й в ЦСКА? Защото Жанет се отчаяла в последно време и заявила пред близки, че ако и на 32 години не може да участва на големи състезания, вече няма какво да прави в спорта. Отделно имала и лични проблеми.
В последните дни Немет била в силна депресия, посещавала е психолог, информира Арена спорт. Явно без успех, защото днес се стигна до фаталния край.






