https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоОбществоНово понижение на Дунав при Русе, ограниченията остават

Ново понижение на Дунав при Русе, ограниченията остават

Нивото на Дунав при Русе отново се понижи и вече е 111 сантиметра под условната кота нула. През последното денонощие при водомерния пост е отчетен спад от 2 сантиметра, съобщиха от Изпълнителната агенция „Проучване и поддържане на река Дунав“.

След отчетения в неделя застой нивото на реката отново започва да се понижава. В българския участък при повечето водомерни постове е регистриран спад между 2 и 4 сантиметра.

Изключение е Ново село, където е отчетено минимално повишение от 2 сантиметра. Така нивото на Дунав при Русе продължава да остава под условната нула.

Остават в сила всички ограничения за газенето на плавателните съдове по целия български участък на реката заради усложнената хидроложка обстановка.

По информация на дирекция „Речен надзор“ през последните 24 часа няма данни за заседнали плавателни съдове нито във фарватера, нито извън корабоплавателния път. В края на миналата седмица самоходен кораб е заседнал за кратко в района на остров Белене.

Какво следва: Ограниченията за газенето остават в сила, а хидроложката обстановка по река Дунав продължава да е усложнена.
Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X