В България са установени 534 доказани случая на морбили, а над 60% от разболелите се не са ваксинирани. Данните съобщи проф. Ива Христова, директор на Националния център по заразни и паразитни болести, пред Нова телевизия.
С Румъния периодично си разменяме първото място по брой болни от морбили. Регистрираните по документи случаи са повече, но при изследване част от докладваните случаи са отхвърлени.
При така наречените кръстосани изследвания за антитела е установено, че над 60% от заболелите не са ваксинирани. Най-засегната е Враца, която е на първо място по случаи.
Във Враца делът на неваксинираните сред болните е 30%, а в Плевен е 15%. Плевен е на второ място по случаи.
Антирекордът е в Ловеч, където 70% от болните не са ваксинирани. Областта е на трето място по случаи у нас.






