https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоПоследни новиниДевет жертви при удар по автобус в Луганска област

Девет жертви при удар по автобус в Луганска област

Девет души са загинали при удар по автобус в Луганска област, окупирана от Русия. Автобусът е бил поразен с дрон, съобщиха назначените от Москва местни власти, цитирани от Франс прес.

Осем души са загинали на място, а 20-годишна жена е починала от раните си в болница. Информацията е съобщена от назначения от Москва губернатор на областта Леонид Пасечник в руската платформа за съобщения.

В резултат на ужасна атака осем души загинаха на място

ЛЕОНИД ПАСЕЧНИК · НАЗНАЧЕН ОТ МОСКВА ГУБЕРНАТОР

Майката на починалата млада жена и още една 18-годишна жена са били ранени. Пасечник е нарекъл атаката „военно престъпление“.

По думите му автобусът е превозвал 15 пътници и се е движел по пътя между Лисичанск и Стаханов, разположен по на юг. Ударът по автобус в Луганска област е станал на фона на засилването на украинските удари с дронове.

Повече от четири години след началото на руската инвазия дипломатическите усилия за прекратяване на конфликта с посредничеството на САЩ са в застой. Кремъл не показва признаци, че е готов да преразгледа териториалните си искания, отбелязва Франс прес.

Контекст: Москва претендира за анексиране на окупираната от нея Луганска област, която контролира изцяло.
Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X