https://w9d5z2y7.rocketcdn.me/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://w9d5z2y7.rocketcdn.me/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://w9d5z2y7.rocketcdn.me/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоОбществоНаградиха учителите - посланици на свободния дух в Русе

Наградиха учителите – посланици на свободния дух в Русе

Наградиха учителите - посланици на свободния дух в Русе

Ученици от 13 училища номинираха чрез емоционални видеопослания 22 учители за званието „Посланик на свободния дух в моето училище“.

Преподавателите бяха изненадани на своите работни места с представяне на видеата, които предизвикаха много емоции и вълнения. Посланията на учениците стигнаха до преподавателите им чрез представители на фондация „Русе – град на свободния дух“ и Златомира Стефанова – заместник – кмет на Община Русе, която поздрави и награди обичаните учители.

Видео-номинациите бяха разгледани от комисия в състав: Златомира Стефанова – председател на УС на Фондация „Русе – град на свободния дух“, Енчо Енчев – заместник-кмет и член на УС на фондацията. и Десислава Пеева – член на УС. Основен критерий за оценяване беше автентичността и искреността на учениците. Съобразно подадената информация и мотивите, изложени във видео материалите, журито определи петима носители на приза. Статуетката „Посланик на свободния дух в моето училище“ и таблет получиха:

Нургюл Феимова – преподавател по английски език в ПЧУ “Леонардо да Винчи”;
Георги Симеонов – учител по история и цивилизация в СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“;
Венцислава Великова – преподавател по български език и литература в ОУ “Ангел Кънчев”;
Стефан Тотев – ст. учител в начален етап в СУ “Йордан Йовков”;
Веляна Нарова – начален учител в ОУ “Братя Миладинови”.
В рамките на деветото издание на конкурса „Посланик на свободния дух в моето училище“ чрез видео бяха номинирани още:
Драгомир Митев – преподавател по английски език в ПГИУ “Елиас Канети”;
Илиян Караджов – преподавател по математика в ОУ “Иван Вазов”;
Величка Николова – учител по български език и литература в ОУ “Иван Вазов”;
Цветина Иванова – преподавател по физическо възпитание и спорт в ОУ “Иван Вазов”;
Полина Лъвчиева – преподавател по английски език в ОУ “Иван Вазов”;
Веселка Чолакова – учител в начален етап и театрален ръководител в СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“;
Стефка Пенева – учител в начален етап в СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“;
Златка Димитрова – начален учител в СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“;
Ирина Иванова – начален учител в СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“;
Росица Петрова – учител по български език и история в ОУ “Никола Обретенов”;
Сияна Мандажиева – преподавател по философия в СУПНЕ „Фридрих Шилер“;
Виктория Влахова – преподавател по немски език в СУПНЕ „Фридрих Шилер“;
Мая Стоянова – преподавател в ОУ “Олимпи Панов”;
Елия Андреева – учител в начален етап в ОУ “Васил Априлов”;
Христина Велизарова – преподавател по физическо възпитание и спорт в Професионална гимназия по транспорт;
Десислава Иванова – преподавател по биология и здравно образование и химия и опазване на околната среда в АЕГ “Гео Милев”;
Екип на група „Сладурче“ – ДГ „Здравец“.

Останалите 17 претенденти за приза получиха грамоти и ваучери за книги от книжарница „Сиела“.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

X