НачалоИзбрано от редактораНад 170 състезатели ще се включат в Дунавския маратон „Приста 2023“

Над 170 състезатели ще се включат в Дунавския маратон „Приста 2023“

На 12 март /неделя/ в 11 ч. в Западен парк „Приста“ ще стартира шестото издание на Дунавския маратон „Приста“. Събитието се организира от Община Русе и Спортен клуб „Компас крос“ и с подкрепата на Русенския университет „Ангел Кънчев“ и русенски фирми.

Дистанциите, които състезателите ще трябва да преодолеят, са 4, 7 и 21 км.

Очаква се в кросовото бягане да се включат около 170 състезатели лекоатлети и любители от цялата страна, както и участници от Румъния. В надпреварата ще се впусне и трикратният победител на дългата дистанция от предходните издания Ивайло Вълев от Плевен.

За всички завършили участници организаторите са подготвили специално изработени за проявата медали, както и рекламни сувенири.

Ангажирани са 24 съдии доброволци, които ще следят по трасето и старт-финалната полоса, а за резултатите ще се грижи електронната система “Live zone”.

Награждаването на победителите в Дунавския маратон „Приста 2023“ ще се състои в 13:30 ч.