Жителите на град Борово могат да очакват значително подобрение във водоснабдителната мрежа. От „Водоснабдяване и канализация“ ООД – гр. Русе официално обявиха инвестиционно предложение за подмяна на амортизираната инфраструктура по една от ключовите улици в града.
Детайли по проекта
Проектът предвижда пълна подмяна на съществуващия етернитов водопровод по ул. „Янтра“. Старите тръби с диаметър \phi 60 ще бъдат заменени с модерни тръби от полиетилен с висока плътност (ПЕВП/RC) с по-голям диаметър – \phi 90.
Изборът на материали от ново поколение (RC – Resistance to Crack) гарантира:
- По-висока издръжливост на механични повреди;
- Намаляване на авариите и загубите на вода;
- По-добро налягане за крайните потребители в община Борово.
Процедура и обществено обсъждане
В съответствие със Закона за опазване на околната среда (чл. 95, ал. 1), инвеститорът е стартирал процедура по уведомяване на засегнатите страни.
Важно: Всички заинтересовани лица – граждани, собственици на имоти и организации – имат право да изразят своето мнение или писмено становище относно предложената реконструкция.
Къде можете да подадете становище?
- В сградата на Община Русе;
- В Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ – Русе).
Тази стъпка е част от по-широката стратегия на дружеството за модернизация на ВиК мрежата в област Русе и премахване на остарелите етернитови тръби, които са често срещан източник на повреди.






