НачалоСпортКатегорична победа на ЦСКА над италианския гранд Рома

Категорична победа на ЦСКА над италианския гранд Рома

ЦСКА се сбогува с евротурнирите по най-добрия начин – с красива победа с 3:1 над италианския гранд “Рома”. Това бе първата загуба за гостите и първи успех за столичани в груповата фаза на Лига Европа.

“Червените” откриха още в 5-ата минута, когато Санкаре не успя да отправи добър удар, но топката отскочи към Тиаго, който прониза със свиреп удар Боер на вратата на италианците.

В 22-ата минута защитата на ЦСКА забрави за Миланезе в наказателното поле и младокът успя да изравни, след като получи пас от Майорал. Али Соу пресира здраво защитата в 34-ата минута, почти отне топката, която отиде в Жеферсон. Халфът светкавично я върна към нападателя и той вкара за 2:1.

В 55-ата минута капитанът на гостите Фацио сгреши фатално и изведе Али Соу на чиста позиция и нападателят направи 3:1.