НачалоОбщиниВетовоВъзпитаник на русенската школа по борба вдигна коч в Глоджево

Възпитаник на русенската школа по борба вдигна коч в Глоджево

Възпитаникът на русенската спортна школа и бивш национален състезател по свободна борба Гюрай Хамдиев вдигна традиционния коч, който получава победителя в народните борби в Глоджево.

Гюрай Хамдиев получи животното за награда, заедно с парична премия.

Над 150 състезатели от 12 клуба от цяла Североизточна България се включиха в надпреварата, организирана от клуб по борба „Лудогорска слава“-Глоджево. Домакините от „Лудогорска слава“ бяха безапелационни и се поздравиха с най-много медали. В категорията до 85 кг националът Тургай Юмергюве грабна победата, а Мехмед Гази спечели в категория до 95 кг. Купа за най-техничен борец вдигна Есер Белбер.

След края на състезанието се проведоха и традиционните „мазни“ борби. В тях се включиха Бейрам Хюсеин и Айлин Кудрет от Русе, и Бехчет Хамид и Нюргюн Джинали от Шумен. Тук надпреварата спечели Хюсеин Бейрам

За всички победители в категориите бяха осигурени парични награди и медали.

Кметът на Ветово д-р Мехмед Мехмед сподели, че общината ще продължи да подкрепя отбора, като ще се търсят възможности и за увеличаване на бюджета за спорт.