НачалоРусеТенисистите от „Дунав“ Русе с четири победи в Панагюрище

Тенисистите от „Дунав“ Русе с четири победи в Панагюрище

В Арена Асарел, град Панагюрище се проведе Първия кръг от Втория етап на Висшата лига мъже на България.

Отборът на Дунав Русе /Теодор Александров, Кирил Попов и Стефан Лъвчиев записаха четири победи!

Момчетата на Петър Петров започнаха срещу подсиления от двама немски състезатели от Бундеслигата отбор на “Комфорт” Варна. Въпреки това русенци победиха с 4:1.

Втората победа бе срещу домакините от Панагюрище. И този път резултата бе 4:1.

Третата среща бе срещу традиционно неудобния противник “Комета+” Луковит. Мачът продължи повече от три часа!

Лъвчиев загуби с 2:3 от първата ракета Габровски. Александров изравни срещу Ненков. Попов игра добре ,но в контра гейма нямаше шанс срещу Петков – 2:1 за Луковит. Двойката Александров/Попов изравни за 2:2. Александров обърна Петков от 0:2 за 3:2 и Дунав поведе. Попов затвори мача срещу Габровски с 3:2 гейма!

Четвъртата победа дойде с 4:0 срещу “Варна 2015″.

Дунав е на първо място във временното класиране преди последния кръг, който ще се проведе юни месец в Дупница. Борбата за титлата ще бъда оспорвана, защото остават само три мача с основните конкуренти – Марек Дигеста и Боровец Горна Оряховица.