НачалоИзбрано от редактора"Дунав" посвети победата си на малкия Венци

“Дунав” посвети победата си на малкия Венци

„Дунав“ прекъсна негативната си серия от три поредни мача без победа.

На стадиона в Симитли русенци постигнаха победа с 1:0 като гости на „Беласица“ (Петрич) в среща от 8-ия кръг на Втора лига.

Единственото попадение бе дело на ветерана Миро Будинов, който бе точен в 39-ата минута.

Домакините опитаха да стигнат до изравняване, но защитата на „Дунав“ успя да се справи и да запази резултата.

Футболистите на „Дунав“ посветиха победата си над „Беласица“ на нелепо загиналия от мълния 11-годишен Венцеслав Георгиев, който бе част от детско-юношеската школа и почина, докато тренираше на стадиона.

„Това беше за теб, малки драконе!

Преди мача имаше голямо колебание дали изобщо да пътуваме за този двубой. Футболистите ни сами решиха да играят и да дадат всичко от себе си в чест на нашия ангел, който изгубихме завинаги. Това беше за теб, малки драконе!“, написаха от клуба.