https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоКримиИнцидентиЕвакуираха всички пътници от заседналия круизен кораб в река Дунав

Евакуираха всички пътници от заседналия круизен кораб в река Дунав

Към 18.30 часа успешно са евакуирани всички пътници от круизния кораб, плаващ под швейцарски флаг. Корабът заседна в река Дунав на около 25 км над Видин срещу село Гомотарци.

Катерът на „Гранична полиция“ е направил общо 20 курса за превозването им.

186 пътника – граждани на Европейския съюз, са превозени безпрепятствено в хода на спасителната операция, съобщават от Главна дирекция „Гранична полиция“.

Заседналият кораб е трябвало да зареди провизии в Пристанище Видин, на борда не достигала и питейната вода. Корабният агент е осигурил друг плавателен съд, на който да се претоварят пасажерите, но той не можел да се доближи до мястото на инцидента.

С разрешение на Дирекция Речен надзор – Лом и след допълнителна преценка на ситуацията, за да се избегне заплаха за здравето и живота на пътниците, бе взето решение и започна евакуация с помощта на катер от База Гранични полицейски кораби – Видин.

Инцидентът е поредното последствие от тежката суша, обхванала голяма част от Европа. През изминалия уикенд нивото на Дунав в Румъния достигна най-ниската си стойност от 1996 г. насам, което доведе до ограничения при напояването в земеделието и затрудни корабоплаването и туристическите дейности по реката.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X